Spóźniona relacja z Mikołajek w Domu Małego Dziecka

Od początku roku szkolnego co tydzień odwiedzamy zaprzyjaźnione Dzieci w domu małego dziecka. Regularny kontakt z Nimi trwa już pięć lat. Coraz więcej Wolontariuszy jest gotowych i chętnych do spędzania czasu z Dziećmi. Chodzimy do nich popołudniami i tam przez około półtorej godziny staramy się być w kontakcie indywidualnym z każdym Dzieckiem. Dzięki tym systematycznym kontaktom poznajemy się coraz bardziej i DZIECI stają się naszymi Małymi Przyjaciółmi, a my dla Nich jesteśmy oczekiwanymi GOŚĆMI. Jesteśmy dla siebie wzajemnie WAŻNI I POTRZEBNI.Przed świętami Bożego Narodzenia, już po raz drugi, pomagaliśmy Dzieciom poznać swoje marzenia i razem z Nimi pisaliśmy LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. TAK, ABY KAŻDE DZIECKO MOGŁO OTRZYMAĆ COŚ WYJĄTKOWEGO DLA SIEBIE, SWÓJ WYMARZONY PREZENT.
Dzięki współpracy z Towarzystwem Pomocy Dzieciom w Katowicach oraz wyjątkowym Organizatorom Akcji i Sponsorom, w tym roku zostało przygotowanych 56 imiennych prezentów dla wszystkich Dzieci, które wspólnie z nami przygotowały listy.
W dniu 23 stycznia 2024 Uczniowie naszej Szkoły w bardzo dużej grupie (było nas kilkadziesiąt osób) pod opieką Pani Anny Romaniuk wybrali się na spotkania z Dziećmi do czterech grup.
Wolontariusze wręczali wyjątkowo okazałe i piękne paczki Dzieciom. Starali się wnieść w życie Dzieci świąteczne doznania i w imieniu Świętego Mikołaja wręczali Im prezenty!
Był to wyjątkowy czas i bardzo miłe spotkania. Cieszyliśmy się z zaskoczenia i zachwytu Dzieci. Widzieliśmy zaraźliwe uśmiechy oraz ekscytację Maluchów z otrzymanych zabawek. W odwiedzanych grupach towarzyszył nam akompaniament skrzypiec i gitary. Muzyka wręcz oczarowała Dzieci i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój kolędowania. Pomagając Dzieciom w rozpakowywaniu prezentów, Wolontariusze sami mogli poczuć radość dawania oraz powrócić do czasów, gdy z niecierpliwością czekali na własne prezenty. W ten sposób udało nam się podarować Dzieciom niezapomniane chwile i zabawki, a One nam w zamian najpiękniejszy prezent - uśmiech!