Projekt Erasmus+ ”Cultural Heritage: Industry, History and Future” – informacje o projekcie

I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne od 1 września 2018 do 31 sierpnia 2020r. uczestniczy w programie Eramsus +”Dziedzictwo kulturowe: przemysł, kultura i przyszłość” , finansowanym przez Unię Europejską. W czasie jego trwania nasza szkoła będzie współpracowała z 3 szkołami:

1. Bataafs Lyceum z Hengelo w Holandii (koordynator projektu)
  2. INS Les Aimerigues z Terrassy w Holandii oraz
  3. Christian-Gottfried-Ehrenberg-Gymnasium z Delitzsch w Niemczech.

Opiekunami projektu w I L.O. Dwujęzycznym są Panie Beata Jakubowska-Kowol, Eliza Obławska oraz Sonia Świtońska.

Wymiany uczniów obejmą trzy wyjazdy do krajów partnerskich. Będziemy się przemieszczać w grupach 9 uczniów plus 3 opiekunów. W marcu 2019r. udamy się z pierwszą grupą do Holandii, by później we wrześniu ugościć wszystkie kraje w Polsce. Dwie pozostałe wymiany odbędą się w 2020r. Będziemy zagłębiać się w tematykę obiektów, które w przeszłości stanowiły część przemysły, jednak z upływem czasu stały się tylko częścią kultury. Będziemy się zastanawiać jaki wpływ na otoczenie mają one. Każdy z krajów ma przydzielone zadanie. Naszym jest stworzenie strony www dokumentującej nasze spotkania i odkrycia.

Mamy nadzieję, że za dwa lata będziemy bogatsi o nowe, pozytywne doświadczenia oraz udoskonalimy swoje umiejętności językowe!

REGULAMIN I ZAŁĄCZNIKI