Warsztaty maturalne z fizyki w Milówce

W pierwszy weekend grudnia uczniowie klasy 4a (klasa politechniczna) wzięli udział w warsztatach przygotowujących do egzaminu maturalnego z fizyki. W piątek nad ranem wyruszyli pod opieką p. Z. Gawrona do Milówki w Beskidzie Żywieckim. Piękna zimowa aura towarzyszyła trzydniowym zmaganiom uczniów z zadaniami problemowymi i rachunkowymi z zakresu mechaniki ruchu obrotowego bryły, mechaniki płynów i termodynamiki. Przerwy między sesjami uczniowie postanowili wykorzystać na spacer i zabawę na śniegu, a w oczekiwaniu na przyjazd pociągu stworzyli galerię śnieżnych modeli figur przestrzennych. Mamy nadzieję, że taka forma powtórki do matury przyczyni się do równie wysokich co w zeszłym roku wyników egzaminu.