Uczniowie naszej szkoły oficjalnie w ogólnopolskim finale konkursu E(x)plory!

3 czerwca 2022 roku odbył się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Reprezentaci naszej szkoły: Przemysław Nowakowski, Miłosz Gonczaruk, Łukasz Nowakowski i Michał Bainczyk zaprezentowali jury swój projekt wynalazczy Aqua Box. Opiekunem zwycięskiej drużyny był mgr inż. Michał Kwiatkowski. Podczas rozmów z ekspertami i prezentacji swojego konceptu wypadli znakomicie, co zapewniło im akredytację na ogólnopolski finał.

Aqua Box to urządzenie mające na celu testowanie i gromadzenie deszczówki. Produkt montujemy w rynnie, gdzie woda jest bezpośrednio badana, a następnie przekierowywana dalej - do zbiornika, bądź do publicznego systemu odprowadzania deszczówki. Woda spływająca rynną napędza turbinę. Uzyskana w ten sposób energia wykorzystywana jest do zasilenia sterującego produktem mikrokontrolera i pH-metru, sprawdzającego kwasowość przelatującej deszczówki. Dzięki modułowi WiFi zebrane dane są od razu wysyłane do aplikacji mobilnej. Informacje przesyłane są na serwer, który za pomocą wiadomości z różnych urządzeń generuje mapę jakości opadów w całej Polsce.

Nasi reprezentanci pokażą swój projekt szerszej publiczności podczas Gdynia E(x)plory Week, który odbędzie się już 19-21 października!