Uczniowie klas Politechnicznych wzięli udział w konferencji edual

Dnia 6 kwietnia 2022r. klasy politechniczne 1A, 2A, 3Ap oraz 3Ag wzięły udział w VI Konfrencij eDUAL na Politechnice Śląskiej. Pierwsza część spotkania polegała na zaprezentowaniu koncepcji studiów dualnych oraz przedstawieniu osiągnięć kilku kół naukowych działających na Politechnice. Podczas drugiej części konferencji uczestnicy spotkania wysłuchali wywiadów przeprowadzonych z trzema przedstawicielami firm współpracujących z Politechniką przy realizowaniu programu studiów dualnych oraz z dwoma absolwentami Politechniki, którzy w przeszłości zdecydowali się na ten rodzaj studiów. Wszystkie wypowiedzi i prezentacje były bardzo ciekawe, a cała konferencja zachęcała do rozważenia tej opcji studiowania w przyszłości. Po krótkiej przerwie i słodkim poczęstunku uczniowie udali się na ostatnią część zaplanowanego spotkania - zwiedzanie pracowni laboratoryjnych Politechniki Śląskiej. Plan zwiedzania był bardzo bogaty i pracownie, które udało się zobaczyć uczniom z pewnością przybliżyły im sposób pracy i nauki w takich miejscach i pokazały kolejne możliwości czekające na nich po ukończeniu liceum.

Joanna Wolińska 1A