Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie “Byłem numerem…” w ramach IV Biegu Pamięci ze Światłem Pokoju

W dniu 7 lutego 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko w Chorzowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju na trasie z Oświęcimia do Gliwic. Bieg ten upamiętniał rocznicę marszu śmierci, a jego uczestnicy zatrzymywali się przy zbiorowych mogiłach, składając hołd poległym więźniom Auschwitz.
Kolejna edycja sportowo-edukacyjnego projektu została objęta patronatami honorowymi m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Instytut Pamięci Narodowej, Prezydenta Miasta Gliwice, Prezydenta Miasta Chorzów.
Wydarzeniu towarzyszył Wojewódzki Konkurs "Byłem numerem...", w którym uczniowie I LO Dwujęzycznego w Gliwicach zdobyli następujące laury i wyróżnienia:

Nagroda Grand Prix - Zofia Słowik 2A

kategoria plastyczno - graficzna:
I miejsce - Amelia Trzaska 4D
wyróżnienie - Agnieszka Czerniawska 4B

Kategoria literacka (proza):
I miejsce - Gabriela Pappas 2E
II miejsce - Marcelina Szolich 2C
III miejsce - Natalia Laska 1D

Kategoria literacka (poezja):
III miejsce - Kajetan Struski 2E
wyróżnienia: Iga Hebda 1D
Daria Hrebeniuk 4D
Mariusz Junak 2A

Promotorami naszych uczniów byli p. Dorota Majewska i p. Tomasz Pyzik.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom, całej artystycznej reprezentacji I LO Dwujęzycznego, serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za tak liczny i udany występ!