Standardy Ochrony Małoletnich w I LO w Gliwicach

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

Chcemy poinformować, że od dnia 15 sierpnia 2024 r. w naszej szkole obowiązują Standardy ochrony małoletnich. Jest  to zbiór zasad i procedur, które w trosce o naszych UCZNIÓW/ dzieci mają je chronić przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni.

Nadrzędną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez pracowników I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego  w Gliwicach jest  edukacja i wychowanie w trosce o dobrostan  ucznia / dziecka i w jego najlepszym interesie.

Jak to robimy?

• Stworzyliśmy jasne i dostępne procedury interwencyjne.
  • Przeszkoliliśmy nauczycieli i pracowników w stosowaniu odpowiednich kroków chroniących ucznia przed sytuacją zagrażającą jego bezpieczeństwu fizycznemu
    i emocjonalnemu.
  • Udostępniliśmy przygotowane Standardy - dokument dostępny jest dla ucznia, rodzica, pracowników, osób i instytucji współpracujących ze szkołą na naszej stronie internetowej:

• Będziemy monitorować i przeprowadzać ewaluację przyjętych Standardów ponieważ chcemy być lepsi i skuteczniejsi!
  • REAGUJEMY!

PAMIĘTAJ!

Jeśli doznajesz krzywdy lub jesteś świadkiem krzywdzenia innego ucznia, to natychmiast powiedz o tym komuś dorosłemu, osobie której ufasz!

Może to być:

• wychowawca / nauczyciel
  • dyrekcja
  • pedagog / psycholog
  • inny pracownik szkoły

Jest Ci trudno rozmawiać w szkole, porozmawiaj z Rodzicem!

Ważne telefony

• 116 111 [Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży]