Relacja z pobytu klasy 2d na „zielonej szkole” w Jastrzębiej Górze

W dniach 9-13 października klasa 2d wraz z opiekunami, panią Kariną Barcz i panią Barbarą Białowąs, przebywała w Jastrzębiej Górze na tzw. zielonej szkole. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem nowoczesnym pociągiem PENDOLINO. Po około 6 godzinach już witaliśmy się z Gdynią, jeszcze kilkadziesiąt minut i Jastrzębia Góra.

Czas spędziliśmy na rekreacji, integracji, nauce i zwiedzaniu. Jesienny Bałtyk powitał nas słońcem i błękitnym niebem. I tak przez całe pięć dni. Na nudę nie narzekaliśmy, od spacerów po plaży po warsztaty z dramy i muszelkową matematykę, od historii Wikingów po ważną historię II wojny światowej, od Gdańska przez Westerplatte po Skwer Kościuszki w Gdyni. W przerwach regenerowaliśmy się pysznymi goframi „ U pani Jadzi”.

Był czas na budowanie zamków i innych dziwnych rzeczy z piasku, na ognisko, na tańce i śpiewy, na wspólne spędzanie czasu przy gitarze i planszówkach.

Zachęcamy inne klasy do wypoczynku połączonego z nauką, bo warto.