RAFAŁ KŁOSEK LAUREATEM XXIX OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ. 11 W POLSCE!

Rafał Kłosek, uczeń klasy IID (klasa z Maturą Międzynarodową) został laureatem XXIX Olimpiady Filozoficznej, której finał odbył się 22 kwietnia 2017r. w Warszawie. Rafał osiągnął sukces tym większy, że filozofia nie jest przedmiotem wykładanym w naszej szkole i uczeń przyswoił ogromną wiedzę z historii filozofii od starożytności po współczesną filozofię analityczną, wraz z logiką oraz etyką. Warto podkreślić, że jako jedyny uczeń w historii szkoły Rafał awansował dwa razy pod rząd do finału tej olimpiady (w roku 2016 został finalistą).

Rafał pragnie studiować filozofię na uniwersytecie Oksford lub Cambridge w Wlk. Brytanii. Podczas finału w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie (historyczny Pałac Staszica) Rafał wziął także udział w eliminacjach międzynarodowej olimpiady filozoficznej w języku angielskim.

Opiekunem naukowym Rafała jest dr Wojciech Dutka

29OF_laureaci