Podsumowanie Konkursu “DeTalents”

7 czerwca w naszej szkole odbyła się pierwsza  edycja konkursu „DeTalents - W poszukiwaniu gwiazd”. Konkurs wymyśliły i w dużej mierze zorganizowały uczennice klasy I D Julia Król i Vanessa Hajda. Konkurs organizacyjnie wsparło też Centrum Kultury "Victoria" oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gliwicach. Uczestnicy mieli możliwość pokazania swoich muzycznych i tanecznych talentów na arenie międzyszkolnej. W rywalizacji brali udział uczniowie gliwickich szkół ponadpodstawowych.

Występowali oni w dwóch kategoriach - śpiew solowy oraz taniec. Po zobaczeniu wszystkich występów komisja jurorska, na której czele stał Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach - Pan Bogusław Pietrzak, wyłoniła zwycięzców. W kategorii wokalnej statuetka za pierwsze miejsce wylądowała w rękach Karoliny Garleji z ZSB-C. Drugie miejsce zostało przyznane Bartkowi Wojciechowskiemu z I LO w, a trzecie Hannie Zdanowicz z V LO . W kategorii tanecznej zostały wyłonione dwa pierwsze miejsca. Największe wrażenie zrobił duet tańca irlandzkiego z IV LO w Gliwicach, w składzie z Amelią Gębarowską oraz Natalią Romik. Zaraz za nimi był hip-hopowy zespół z CKZiU w Gliwicach z Kingą Gajdą, Ewą Kopal, Natalią Babicz oraz Zuzanną Maśnicą.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! A wszystkim dziękujemy za przybycie! Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.