OKRĘGOWY ETAP OLIMPIADY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Dnia 10 stycznia 2024r. odbędzie się drugi (okręgowy) etap Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Z dumą informujemy, że do tego etapu zakwalifikowało się czworo uczniów naszej szkoły: Adolfo Micalco-Weinmann z klasy 1f, Martyna Werle z klasy 3e , Agnieszka Kochańczyk z klasy 4c oraz Anna Grodnicka z klasy 4d. Zawody na tym etapie składają się z dwóch części: testu online oraz rozmowy przez komunikator internetowy. Po części pisemnej, która odbędzie się10 stycznia, do egzaminów ustnych, które będą miały miejsce w dniach od 27 lutego do 1 marca, przystąpią najlepsi uczniowie języka hiszpańskiego w Polsce. W tym roku poza doskonałą znajomością języka hiszpańskiego olimpiada weryfikuje wiedzę uczniów na temat kultury, historii, geografii i literatury Hiszpanii i Argentyny.
Życzymy powodzenia i przejścia do finału!