Nasi uczniowie z sukcesami w XXI edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego

Dnia 8 maja 2024 roku odbyło się zakończenie XXI edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego im. K. Skórnik. W trakcie uroczystości uczestnicy wysłuchali wykładu Pana dr hab. Przemysława Koprowskiego, prof. UŚ (Zastępca Dyrektora Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), pt.: "Wyznacznik - ukochane i znienawidzone dziecko algebry".

W uroczystości wzięli udział: dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ (Śląski Wicekurator Oświaty), dr hab. Justyna Sikorska, prof. UŚ (Przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej w Katowicach), dr hab. inż Waldemar Hołubowski, prof. PŚ (Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej), dr Anna Szczerba-Zubek, prof. UŚ (Dyrektor Kierunku Matematyka, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) oraz liczni przedstawiciele Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego, na czele z prof. dr. hab. Michałem Baczyńskim (Prezesem OG PTM).

Każdy uczestnik zawodów finałowych otrzymał dyplom, a najlepsi także nagrody książkowe. Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń klasy 2f, Andrzej Ajdukiewicz został laureatem XXI edycji  Śląskiego Konkursu Matematycznego. Razem z uczniem 2a, Hubertem Klinikiem, reprezentowali naszą szkołę w finale tego konkursu, który odbył się 26 marca  w Katowicach. Konkurs jest trzyetapowy, zawody finałowe poprzedzają eliminacje szkolne oraz regionalne. Formuła konkursu przypomina Olimpiadę Matematyczną, uczniowie zmagają się z pięcioma wymagającymi problemami matematycznymi.

Serdecznie gratulujemy!

A uczniów klas pierwszych zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu.