Mamy finalistów w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości!

W dniach 27-28 maja 2022 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się zawody finałowe XLVIII Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, której organizatorem był Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie.
Do tego etapu dotarli dwaj uczniowie klasy 3D I LO Dwujęzycznego w Gliwicach - Miłosz Gonczaruk i Przemysław Nowakowski. Reprezentanci naszej szkoły wypadli znakomicie i zdobyli tytuły finalistów.
Gospodarze zawodów finałowych - III LO w Ostrowcu Świętokrzyskim - zapewniło uczestnikom szereg atrakcji. Olimpijczycy wzięli udział w wycieczce do Fabryki Porcelany w Ćmielowie, do wpisanej na listę UNESCO prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego - Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu "Krzemionki" oraz do Juraparku w Bałtowie. Tegoroczną edycję olimpiady zamknęła uroczysta gala, która miała miejsce w Ostrowieckim Browarze Kultury.
Opiekunem zwycięskiego duetu olimpijczyków był p. Tomasz Pyzik.

Serdecznie gratulujemy znaczącego sukcesu naukowego!