II miejsce uczniów klasy III A w ogólnopolskiej grze kryptologicznej “Łamacze Szyfrów”

Łamacze Szyfrów, to ogólnopolska gra kryptologiczna, która za zadanie ma upamiętnienie sukcesu polskich matematyków, jakim było złamanie szyfru Enigmy. Wydarzenie to na zawsze zmieniło kryptologię i miało ogromny wpływ na wydarzenia II wojny światowej. Uczestnicy konkursu wzięli udział w pięciu wykładach wprowadzających prezentujących różne rodzaje szyfrów, ich historię, sposoby ich łamania oraz zastosowanie. Podczas finału uczestnicy zmierzyli się z trzema zadaniami, w których sami musieli ustalić rodzaj zastosowanego szyfru, a następnie go złamać. Wśród ponad czterystu zgłoszonych zespołów, zespoły uczniów z klasy IIIA (klasa politechniczna) zajęły następujące miejsca:

• Maksymilian Śnigucki, Mariusz Junak, Zofia Słowikmiejsce 2 w kategorii głównej, miejsce 4 w klasyfikacji ogólnej (klasyfikacja ogólna obejmuje też zespoły grające w kategorii „Weterani”, czyli osoby, które w poprzednich latach zajęły miejsce na podium w kategorii głównej). Za zajęcie drugiego miejsca uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i książki dotyczące kryptologii oraz szkole zostały przekazane nagrody.
  • Joanna Wolińska, Aleksandra Świtońska, Agnieszka Kamińska – 24 miejsce w klasyfikacji ogólnej
  • Jarosław Augustyniak – 27 miejsce w klasyfikacji ogólnej
  • Sebastian Trzeszkowski – 33 miejsce w klasyfikacji ogólnej