Gliwicka Gala Młodych Talentów “Zwiastuny” 2024

W dniu 14 maja w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbyła się XVIII edycja Gliwickiej Gali Młodych Talentów "Zwiastuny". Uroczystość pod patronatem i z obecnością Pani Prezydent Katarzyny Kuczyńskiej - Budki była uhonorowaniem osiągnięć uczniów w konkursach artystycznych. Warunkiem dającym zaproszenie na galę było zdobycie miejsca na podium w konkursie o zasięgu co najmniej wojewódzkim. Za osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024 takie zaproszenia otrzymała wyjątkowo liczna grupa uczennic i uczniów I LO Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach. Przypominamy ich nazwiska oraz sukcesy:

Joanna Ajdukiewicz - I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Astronomia Art”.

Martyna Kijas - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej.

Zuzanna Staszel - I miejsce w kategorii poezja w Wojewódzkim Konkursie "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc... aż zapłonie światło". Codzienność w obozie koncentracyjnym.

Kajetan Struski - I miejsce w kategorii poezja w Wojewódzkim Konkursie "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc... aż zapłonie światło". Codzienność w obozie koncentracyjnym.

Dominik Pietrzak - III miejsce w kategorii poezja w Wojewódzkim Konkursie "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc... aż zapłonie światło". Codzienność w obozie koncentracyjnym.

Aleksandra Apanowicz - I miejsce w kategorii proza w Wojewódzkim Konkursie "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc... aż zapłonie światło". Codzienność w obozie koncentracyjnym.

Martyna Salamon - II miejsce w kategorii proza w Wojewódzkim Konkursie "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc... aż zapłonie światło". Codzienność w obozie koncentracyjnym.

Gabriela Pappas - III miejsce w kategorii proza w Wojewódzkim Konkursie "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc... aż zapłonie światło". Codzienność w obozie koncentracyjnym.

Zofia Słowik - I miejsce w kategorii plastyczno-graficznej w Wojewódzkim Konkursie "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc... aż zapłonie światło". Codzienność w obozie koncentracyjnym.

Jan Krawczyk - ll miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w języku angielskim „Beyond the Horizon”.

Agata Tomica - I miejsce w kategorii piosenki w XIII Wojewódzkim Turnieju Artystycznym.

Kamila Richter - II miejsce w kategorii żywego słowa w XIII Wojewódzkim Turnieju Artystycznym.

Marcelina Szolich - II miejsce w kategorii małych form literackich w XIII Wojewódzkim Turnieju Artystycznym.

Aleksandra Apanowicz - III miejsce w kategorii małych form literackich w XIII Wojewódzkim Turnieju Artystycznym.

Laureaci konkursów artystycznych otrzymali statuetki Zwiastuna oraz dyplomy uznania od Pani Prezydent Katarzyny Kuczyńskiej - Budki. Dyplomy otrzymali także nauczyciele I LO Dwujęzycznego, którzy pełnili funkcję opiekunów i promotorów artystycznych naszych uczniów. Byli to:
p. Iwona Snopek, p. Dorota Majewska, p. Beata Krupiczka, p. Agnieszka Grzesik, p. Tomasz Pyzik i p. dyrektor Adam Sarkowicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym sezonie artystycznym!

Więcej informacji: https://edukacja.gliwice.eu/galeria-oswiatowa/zwiastuny2024