Świetne wyniki maturzystów gliwickiej „Jedynki” w polskiej maturze – najlepsi wśród wszystkich śląskich szkół ponadpodstawowych w matematyce i fizyce na poziomie rozszerzonym

Świetne wyniki maturzystów gliwickiej „Jedynki” w polskiej maturze – najlepsi wśród wszystkich śląskich szkół ponadpodstawowych w matematyce i fizyce na poziomie rozszerzonym

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie przedstawiła wyniki uzyskane przez uczniów śląskich szkół z egzaminu maturalnego.

Gliwiccy maturzyści osiągnęli w tym roku jedne z najlepszych wyników w województwie śląskim.

Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym w województwie śląskim zdało 96 proc. uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali maturzyści z Gliwic (67,13 proc.), Katowic (66,68 proc.), powiatów bielskiego oraz wodzisławskiego.

Jeśli chodzi o egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, to zdawalność wyniosła 89 procent. Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie z Katowic (68,71 proc.), Gliwic (66,95 proc.), a następnie powiatu kłobuckiego, powiatu pszczyńskiego oraz powiatu wodzisławskiego.

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym zdało 96 procent maturzystów z województwa śląskiego. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z Katowic (85,23 proc.), Gliwic (84,16 proc.), ale też Bielska-Białej, Chorzowa oraz Świętochłowic.

Wśród gliwickich szkół ponadpodstawowych 5 szkół może pochwalić się 100 % zdawalnością:

I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego,

V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Struga,

XI Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych,

Liceum Ogólnokształcące Filomata i Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt uzyskania przez tegorocznych maturzystów naszej szkoły (I LO w Gliwicach) najlepszych średnich wyników z matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym – średnia z matematyki na poziomie rozszerzonym wyniosła 69,06 % (zdawało 49 osób)  natomiast z fizyki na poziomie rozszerzonym aż 93 %.

Ponadto maturzyści „Jedynki” z Gliwic uzyskali wśród śląskich szkół:

4-5 miejsce  z języka angielskiego na poziomie podstawowym - średnia 96,85 % (10 miejsce uzyskało Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej),

5 miejsce z matematyki na poziomie podstawowym – średnia 90,48 (4 miejsce uzyskało Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej – średnia 90,67 %),

15 miejsce z języka polskiego na poziomie podstawowym – średnia 78,60 %,

12 miejsce z geografii na poziomie rozszerzonym.

Serdecznie gratulujemy naszym tegorocznym absolwentom i życzymy sukcesów w rekrutacji na wyższe uczelnie.

Wyniki szkolne