Uczniowie z klasy 3A i 3B zostali finalistami Olimpiady Zwolnieni z Teorii za najlepszy projekt w województwie śląskim

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżniania szkół ponadpodstawowych, które wspierają uczniów w działaniu społecznym. Nasza szkoła, jako jedna z obecnych w rankingu placówek, cechuje się innowacyjnym podejściem do edukacji i wsparciem dla uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości.

Relacja uczestników z realizacji projektu:

Uczniowie klas 3 zostali finalistami Olimpiady Zwolnieni z Teorii za
najlepszy projekt w województwie

Uczniowie z klasy 3A i 3B - Aleksandra Słowikowska, Aleksandra Świtońska, Marta Puzoń,
Dominik Pietrzak, Antoni Mika, Laura Bogacz oraz Alicja Mrozek - prowadzący projekt
“Poznaj Swojego Zwierzaka” w ramach finału ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii,
której są finalistami, zostali zaproszeni na galę rozdania nagród w Warszawie, gdzie
otrzymali nagrodę Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie śląskim.
W trakcie działań uczniów dzięki współpracy z behawiorystami nauczyli się od nich wiele
interesujących faktów, które przekazywali m.in. w mediach społecznościowych oraz
spotkaniach z beneficjentami-uczniami naszej szkoły oraz dziećmi z przedszkola Akademii
Przedszkolaka. Podczas współpracy z szkolnym kołem wolontariatu i schroniskiem w Zabrzu
wyprowadzali psiaki ze schroniska Psitulmnie w Zabrzu. Nagrali również wywiady
z lekarzem weterynarii Bartłomiejem Miką, pracownikiem schroniska w Zabrzu oraz
behawiorystami z którymi współpracowali. Nawiązali również współpracę z 2 osobowościami
udzielającymi się w serwisie Instagram. Pierwsza współpraca opierała się na zrobieniu
wspólnego filmu dotyczącego promocji schroniska, natomiast druga rozszerzała grono
odbiorców. Dzięki współpracy z firmą Feniks V udało im się zaistnieć w komunikacji
miejskiej. Ponadto zorganizowali zbiórkę rzeczy potrzebnych okolicznych schroniskom oraz
przekazali je do schronisk.
Finał olimpiady odbywał się 23 maja 2024 w obiekcie na Torze Służewiec w Warszawie.
Nagrodzeni autorzy projektów zostali zaproszeni na scenę oraz wyróżnieni.
Jednym z nich był projekt “Poznaj Swojego Zwierzaka”. Podczas finału odbywały się
również inne wydarzenia oraz zostały rozstawione interaktywne stoiska z ciekawymi
aktywnościami.
link do filmu podsumowującego projekt:

Podsumowanie udziału uczniów przez opiekunkę panią Annę Romaniuk:
"Mamy zaszczyt pogratulować naszym ambitnym Uczniom, będących autorami i realizatorami Projektu "POZNAJ SWOJEGO ZWIERZAKA".
Najserdeczniej gratulujemy sukcesu i zdobycia SREBRNEGO WILKA w Finale X Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii".
Autorami Projektu społecznego, który był realizowany w bieżącym roku szkolnym są: Aleksandra Słowikowska, Aleksandra Świtońska, Marta Puzoń, Dominik Pietrzak i Antoni Mika z klasy IIIA oraz Alicja Mrozek i Laura Bogacz z klasy IIIB.
Cieszymy się ogromnie z Waszego pomysłu i zapału, z opracowania Projektu i jego zarządzania, z zaangażownaia w jego realizację oraz podsumowania i sprawozdania Waszych, konkretnych i szeroko zakrojonych działań. Projekt miał charakkter wielowymiarowy, był merytorycznie bardzo dobrze przygotowany i prowadzony. Zachęcał beneficjentów do właczenia się w pomoc i w dalsze działania. Zdobył maksymalną liczbę punktów i został doceniony przez Organizatorów Olimpiady.
Życzymy każdemu z Was, aby Wasze doświadczenia i umiejętności oraz osobista wrażliwość, otwartość i gotowość do współdziałania były Waszymi życiowymi zasobami.
W imieniu całej społeczności szkolnej,
Anna Romaniuk"

Filmik z wydarzenia jest już dostępny. Znajdziesz go pod linkiem: https://zwzt.link/filmwielkifinal24.

Ranking
List_gratulacyjny