Relacja z wycieczki klasy 2 F do słonecznej Hiszpanii

W dniach 21 – 25.04.2024 r. uczniowie z klasy 2F oraz siedmioro uczniów z klasy 2C pod opieką p. Elizy Obławskiej, p. Agnieszki Grzesik i p. Małgorzaty Gaj-Szczepańskiej przebywali w jednym z piękniejszych zakątków słonecznej Hiszpanii – w Katalonii. Przez 5 dni nasi uczniowie mieli możliwość odkrywania bogactw tego urokliwego regionu, jego majestatycznej stolicy Barcelony, od historycznych zabytków, przez fascynującą architekturę inspirowaną geniuszem Antoniego Gaudiego, po rewelacyjną kuchnię, piaszczyste plaże i lazurowe morze.

Dzień 1: Przybycie do Barcelony

Po przylocie do Barcelony i zakwaterowaniu w naszym hotelu, uczniowie mieli szansę na relaks po podróży i krótkie zapoznanie się z otoczeniem na Costa del Maresme.

Dzień 2: Zwiedzanie zabytków Barcelony

Drugiego dnia wycieczki nasi uczniowie udali się na pełne przygód zwiedzanie najważniejszych zabytków Barcelony. Od majestatycznego gotyckiego kościoła Sagrada Familia po klimatyczną dzielnicę Barri Gòtic, nasza klasa miała okazję poznać bogactwo historii i kultury tego miasta.

Dzień 3: Architektura Antoniego Gaudiego

Trzeci dzień był poświęcony jednemu z najwybitniejszych architektów w historii Barcelony - Antoniemu Gaudiemu. Nasi uczniowie podziwiali jego niezwykłe dzieła, takie jak Park Güell, Casa Batlló i Casa Milà (La Pedrera), które stanowią niepowtarzalną część krajobrazu miasta. Ogromną atrakcję tego dnia były warsztaty trencadis (połamane mozaiki kafelkowe), podczas których każdy mógł stworzyć własną niepowtarzalną mozaikę.

Dzień 4: Wycieczka statkiem wzdłuż Costa Brava

Czwarty dzień był przeznaczony na wyprawę po okolicach Barcelony i odkrywanie przepięknego wybrzeża Costa Brava z pokładu statku. Uczniowie mieli okazję do odkrywania uroków pobliskich miejscowości, cieszenia się pięknem krajobrazu i smakowania lokalnej kuchni. Odwiedziliśmy między innymi Lloret de Mar i Tossa de Mar.

Dzień 5: Powrót do Domu

Ostatni dzień w Barcelonie był czasem na ostatnie zakupy pamiątek i wspomnień, zanim nasi uczniowie wyruszyli w podróż powrotną do domu, bogatsi o niezapomniane doświadczenia i nowe przyjaźnie.

Wycieczka do Barcelony była nie tylko okazją do zwiedzania i nauki, ale także do budowania więzi między uczniami i poszerzania ich horyzontów kulturowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w tej niezapomnianej przygodzie!