Uczniowie “Jedynki” na Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Nabój

W piątek 19 kwietnia 2024 r. punktualnie o godz. 11.30 pięcioosobowe zespoły reprezentujące szkoły średnie w 13 krajach (m.in. w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Iranie, Serbii, Niemczech) przystąpiły do dwugodzinnej matematycznej rywalizacji polegającej na rozwiązaniu jak największej ilości zadań. Na początek każda z drużyn otrzymała sześć zadań, a po rozwiązaniu któregokolwiek z nich, dostawała kolejne, tym razem trudniejsze. Wszystkie drużyny na całym świecie rozwiązywały oczywiście te same zadania. W Polsce konkurs organizowany był w pięciu różnych miastach, wybraliśmy Kraków.

Do konkursu w kategorii juniorów przystąpiły 644 drużyny, w tym 122 w Polsce. Naszą szkołę reprezentowali Krzysztof Ogierman (1f), Grzegorz Czech (2a), Jacek Frycz (2a), Magdalena Iwańska (2e), Andrzej Ajdukiewicz (2f). Rozwiązali oni 27 zadań, co dało im 38 miejsce w kraju i 102 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej.

W kategorii seniorów wystartowały 602 drużyny, z czego 121 drużyn polskich. Nasi seniorzy, czyli Jan Szaniewski (3a), Joanna Wolińska (3a), Albert Kęska (4a), Martyna Kupidłowska (4a) i Kajetan Skitał (4a) rozwiązali 30 zadań. Zajęli 6 miejsce w Krakowie, 22 miejsce w kraju i 44 w klasyfikacji międzynarodowej.

Gratulujemy naszym dzielnym reprezentantom!