Liczne sukcesy naszych uczniów w konkursie związanym z V Biegiem Pamięci ze Światłem Pokoju

W dniu 26 lutego 2024 r. w auli bł. ks. Jana Machy w Zespole Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko w Chorzowie odbyła się uroczystość podsumowująca V Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju, podczas której wręczono dyplomy i nagrody laureatom związanego z przedsięwzięciem wojewódzkiego konkursu "Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc... aż zapłonie światło." Codzienność w obozie koncentracyjnym.

Reprezentanci I LO Dwujęzycznego w Gliwicach osiągnęli następujące wyniki: Kategoria literacka (poezja): I miejsce ex aequo - Zuzanna Staszel z klasy 1E oraz Kajetan Struski z klasy 3E III miejsce - Dominik Pietrzak z klasy 3A * wyróżnienie - Aleksandra Słowikowska z klasy 3A Kategoria literacka (proza): I miejsce - Aleksandra Apanowicz z klasy 3C II miejsce - Martyna Salamon z klasy 3C III miejsce - Gabriela Pappas z klasy 3E * wyróżnienie - Natalia Laska z klasy 2D Kategoria plastyczno-graficzna (wyłoniono tylko jedną najlepszą pracę): I miejsce - Zofia Słowik z klasy 3A

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom licznych sukcesów!
Promotorami artystycznymi licealistów byli p. Dorota Majewska i p. Tomasz Pyzik.

I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach otrzymało od organizatorów - Zespołu Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach - podziękowanie za pięcioletnią współpracę przy realizacji projektu edukacyjno-historycznego "Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju", który upowszechnia wiedzę o Marszu Śmierci Auschwitz - Gleiwitz w 1945 roku.