Uroczyste obchody 70 lecia Szkolnego Związku Sportowego w Gliwicach

W dniu 28 listopada 2023 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 70 lecie Szkolnego Związku Sportowego w Gliwicach. Patronat nad uroczystością objął Prezydent Miasta Gliwice Pan Adam Neumann. Nasza szkoła nieprzypadkowo była organizatorem tego jubileuszu. Jednym z założycieli i pierwszym sekretarzem SZS w Gliwicach (1964 r.) oraz późniejszym prezesem był nauczyciel wychowania fizycznego naszego liceum śp. Marceli Dąbrowski. Za zasługi dla SZS w Gliwicach medalami 70 lecia uhonorowani zostali byli i obecni nauczyciele: Edward Mazur, Anna Bilska, Anna Niegowska, Adam Sarkowicz (aktualnie pełni funkcję wiceprezesa SZS w Gliwicach) oraz Agnieszka Konopka i Andrzej Niewiadomski. Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły odnosili sukcesy we współzawodnictwie szkół w ramach rozgrywek SZS w województwie śląskim.

Więcej informacji na stronie UM w Gliwicach: https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/70-lecie-szkolnego-zwiazku-sportowego-w-polsce

oraz w prezentacji: Historia SZS w Gliwicach