Ponad 20 nowych programistów w Gliwicach! Edukacyjny projekt LO nr 1 i Emphie Solutions zakończył się sukcesem!

23 uczniów naszego liceum zakończyło kilkumiesięczny kurs programowania prowadzony przez software developerów Emphie Solutions. Trzech najlepszych uczestników wygrało profesjonalny staż w firmie Emphie Solutions!
Wspólny projekt rozpoczęliśmy w październiku ubiegłego roku. W szkole raz w tygodniu były prowadzone intensywne zajęcia z HTML, CSS, podstaw JS oraz wprowadzenia do pracy z GitHubem i nowoczesnym frameworkiem Svelte, w których początkowo uczestniczyło niemal 50 osób. Wiosną tego roku najwytrwalsi uczestnicy kursu otrzymali indywidualne projekty do przygotowania. Oczywiście, dokładnie jak zawodowi programiści - musieli zmieścić się w deadlinie!
Tuż przed końcem roku szkolnego projekt dobiegł końca. Chcielibyśmy pogratulować wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas i włożyli wysiłek w zdobycie nowych umiejętności. Wasza determinacja i pasja są inspirujące! Dziękujemy prowadzącym kurs - praca z Wami była prawdziwą przyjemnością!
Wielkie brawa zwłaszcza dla trzech uczniów (Konrad Guzek, Wojciech Błażej, Jakub Włostowski), którzy przedstawili najlepsze projekty.To właśnie z nimi współpracować będzie firma Emphie Solutions podczas wakacyjnego stażu. To znakomita okazja, aby pogłębić swoją wiedzę, zdobyć praktyczne doświadczenie i pracować z naszym zespołem ekspertów. Jesteśmy pewni, że ta przygoda przyniesie im wiele satysfakcji i otworzy nowe drzwi w ich karierze zawodowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie tego projektu, szczególnie panu dyrektorowi Adamowi Sarkowiczowi za otwartość na nowe projekty edukacyjne.
Dziękujemy również dla naszym prowadzącym: Cezary Michalak i Mateusz Zdrzałek. Oprócz ogromnych umiejętności technicznych panowie udowodnili także zacięcie pedagogiczne!

Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy, a młodzież wykorzysta szansę na zawód przyszłości.

Więcej informacji:

FB partnera Emphie Solutions:

Film podsumowujący: