Miłosz Gonczaruk i Przemysław Nowakowski z tytułami finalistów Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

Sukcesem zakończył się wyjazd naszych uczniów z klasy 4D do Niska koło Stalowej Woli. W stolicy powiatu niżańskiego na północnym Podkarpaciu w dniach 14-15 kwietnia 2023 roku odbywały się zawody finałowe Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, podczas których Miłosz Gonczaruk i Przemysław Nowakowski zdobyli tytuły finalistów. Nasi olimpijczycy powtórzyli osiągnięcie z zeszłego roku, kiedy zostali finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. W bieżącej edycji olimpiady Miłosz i Przemek wraz z uczestnikiem z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, jako reprezentanci Okręgu Śląskiego, zajęli wysokie 4. miejsce w Polsce w rywalizacji drużynowej.
Promotorem olimpijczyków był p. Tomasz Pyzik.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym maturzystom za kilkuletnie, udane reprezentowanie szkoły i miasta Gliwice podczas ogólnopolskich finałów olimpijskich. Miłosz i Przemek zapisali się w historii szkoły łącznie pięcioma tytułami finalistów olimpiad tematycznych.