Relacja z konkursu ,,Talenty Jedynki”

„ Kochaj, to co robisz,

i rób, to co kochasz.

Pasja jest kluczem,

otwierającym drzwi do radości i dostatku” (David Cuschieri )

W  poniedziałek, 3.04.2023r. po raz drugi dbył się przegląd „Talenty Jedynki”.

Swój udział zgłosili zarówno soliści, jak i duety oraz zespoły.

Poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego praca Jury nie należała do łatwych. Obradowało ono w składzie:

p. Tatiana Machi

– nauczycielka języka polskiego a w przeszłości także juror na festiwalu „Cantate Deo”,

p. Elżbieta Mikłuszka-Ziober

- doradca zawodowy oraz juror w różnorodnych konkursach szklonych w poprzednim miejscu pracy,

p. Kamil Mostek

– były Absolwent I LO, obecnie student IV roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na UŚ w Katowicach oraz juror w konkursach w gliwickich szkołach.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce ex aequo

Sofia Sirenko – gimnastyka artystyczna – klasa IIC

Marta Gorczyńska i Aleksandra Stangel – śpiew i gitara – klasa IIE

II miejsce ex aequo

Radosław Banach – gitara klasyczna – klasa IC

Weronika Wierszyło – karate – klasa IE

Zespół instrumentalno – wokalny w składzie :

Karolina Monkosa, Zofia Słowik, Aleksandra Słowikowska

Stefan Andraczek, Maksymilian Bernat, Maksymilian Snigucki – uczniowie klasy IIA

Bartosz Stefański – gitara elektryczna – klasa ID

Wszystkim  gratulujemy pasji i odwagi !

Z przyjemnością podziwialiśmy talenty artystyczne i sportowe!

Wasze występy są dowodem że I LO to nie tylko uzdolnieni uczestnicy olimpiad i konkursów przedmiotowych, ale także młodzież uzdolniona w wielu innych dziedzinach i z powodzeniem łącząca naukę z pasją .

Cieszymy się, że wszyscy uczestnicy ,,Talentów Jedynki” mogli liczyć na wsparcie publiczności – szczególnie gorąco dopingowała i oklaskiwała klasa II E : ) Dziękujemy !

Już dziś zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w przyszłorocznej, trzeciej edycji „ Talentów Jedynki”.