Dwie uczennice: Milena Szotek i Iwona Panek wzięły udział w finale XXII edycji CEMS Chance SGH w Warszawie

Dwie z naszych uczennic Milena Szotek i Iwona Panek wzięły udział w XXII edycji CEMS Chance. Zgłoszenia dziewczyn zostały wybrane z mnóstwa zgłoszeń z całej Polski, a do projektu zakwalifikowało się jedynie 30 uczestników.

CEMS Chance jest projektem skierowanym do osób w wieku 14-16 lat. W tym semestrze projekt odbył się w formie hybrydowej. Pierwszym etapem były 2 sesje mentoringowe prowadzone online, podczas których każdy uczestnik mógł się lepiej poznać ze swoim mentorem. Mentorami uczestników byli studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w tym jedna z naszych absolwentek Michalina Nawrot.

Dzięki projektowi, dziewczyny miały okazję porozmawiać ze studentami m.in. na temat wątpliwości związanych z ważnymi decyzjami dotyczącymi edukacji, ale także na temat spraw codziennych. Drugim etapem był 4-dniowy wyjazd do Warszawy w dniach 13-16 grudnia. Jako, że jednym z celów CEMS Chance jest wyrównywanie szans, jedynymi kosztami uczestników były koszty dojazdu do Warszawy.

Podczas tych 4 dni zostało zorganizowane wiele warsztatów i atrakcji, m.in. warsztaty zorganizowane przez partnerów XXII edycji tj. Samsung, czy Philips. Podczas tych inspirujących spotkań uczestnicy mogli zobaczyć jak wygląda praca na niektórych stanowiskach, dowiedzieli się jak zbierać doświadczenie do CV, a także jak skutecznie dążyć do osiągnięcia swoich celów i wiele innych. Oprócz atrakcji merytorycznych, zostało zorganizowane m.in. wyjście na łyżwy, spacer po Starym Mieście oraz wieczór gier planszowych. Wymienione atrakcje to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ dni i wieczory uczestników były wypełnione atrakcjami po brzegi. Dzięki tym niesamowitym 4 dniom, dziewczyny poznały wiele osób z całej Polski, a z niektórymi mają kontakt do dzisiaj.

Kolejna edycja już w maju 2023!