Relacja z wycieczki klas 2a i 2b do Łodzi

W dniach 8-10 listopada uczniowie klas 2a i 2b wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.
Nasza grupa wyjechała ranem spod budynku szkoły. Od razu po przyjeździe do miasta udaliśmy się na zwiedzanie ulicy Piotrkowskiej, która stanowi symbol Łodzi. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele niezwykłych kamienic z przełomu XIX i XX wieku oraz Galerię Wielkich Łodzian: Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta, Twórców Łodzi Przemysłowej, Fotel Jaracza. Następnie udaliśmy się do centrum handlowego Manufaktura, by potem poznać w zlokalizowanym w niej muzeum historię dawnego kompleksu fabryk włókienniczych.
Nazajutrz zwiedziliśmy łódzkie Centrum Nauki i Techniki, które obejmuje 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej i składa się z trzech ścieżek dydaktycznych: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji” i "Mikroświat — makroświat". Następnie odwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, chroniące zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Na koniec drugiego dnia wycieczki zwiedziliśmy Pałac Izraela Poznańskiego, będący siedzibą Muzeum Miasta Łodzi. Poza ekspozycją wnętrz fabrykanckich z przełomu wieków XIX i XX, obejrzeliśmy także wystawę prezentującą dzieje Łodzi przemysłowej, szereg saloników zaaranżowanych na ekspozycje poświęcone artystom związanym z Łodzią i zasłużonym łodzianom, prezentujące pamiątki po Arturze Rubinsteinie, Julianie Tuwimie, Karlu Dedeciusie a także Marku Edelmanie.
Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy łódzkie ZOO z nowo otwartym obiektem Orientarium, czyli najnowocześniejszym kompleksem prezentującym faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej.
Grupie bardzo podobała się wycieczka. Czujemy się teraz wszyscy na nowo zmotywowani do dalszej nauki!