Szkolna zbiórka dla Ukrainy we współpracy z Caritas Diecezji Gliwickiej

Ogłoszona w naszej szkole zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy nabiera tempa. Już drugi tydzień z rzędu udało się nam przekazać do siedziby Caritas pełny samochód zebranych darów. Za pośrednictwem Caritasu rzeczy te prawie natychmiast trafiają do potrzebujących, którzy przybyli uciekając przed wojną z Ukrainy do naszego miasta. Mając świadomość długofalowego charakteru tej akcji w dalszym ciągu zachęcamy do przynoszenia: nowych koców, śpiworów, poduszek, kołder, środków czystości, kosmetyków higieny osobistej, wszelkiego rodzaju materiałów medycznych (opatrunki, bandaże, strzykawki, igły, kompresy, płyny infuzyjne, dezynfekujące, środki przeciwbólowe, leki na przeziębienie) i żywności długoterminowej do sali 019 skąd w dalszym ciągu regularnie będą trafiać do naszych gości z Ukrainy. W tym miejscu pragniemy także podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Szczególne podziękowania dla organizatora księdza Łukasza.