Sukcesy naszych uczniów w konkursie towarzyszącym III Biegowi Pamięci ze Światłem Pokoju

28 stycznia 2022 roku w Zespole Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko w Chorzowie odbyło się uroczyste podsumowanie wydarzeń związanych z III Biegiem Pamięci ze Światłem Pokoju. Inicjatywie towarzyszył Wojewódzki Konkurs "Auschwitz nie spadło z nieba, nie bądźcie obojętni", w którym uczniowie I LO Dwujęzycznego w Gliwicach zajęli czołowe miejsca.

W kategorii poetyckiej I miejsce otrzymał Kajetan Struski z klasy 1 E, a III miejsce przypadło Marii Gorczycy z klasy 3 EG. W kategorii prozatorskiej II miejsce zajęła Daria Luszawska z klasy 2 D, a Marta Puzoń z klasy 1 A została laureatką III miejsca. Nasze uczennice zdominowały także ostatnią, graficzno-fotograficzną kategorię konkursową, w której I miejsce zajęła Amelia Trzaska z klasy 3 DP, a na drugim miejscu ulokowała się Natalia Wcisło z klasy 2 D.

Opiekunami uczniów byli p. Dorota Majewska i p. Tomasz Pyzik
Nasi zwycięzcy będą nominowani do czerwcowej Gliwickiej Gali Młodych Talentów "Zwiastuny", która wyróżnia sukcesy artystyczne uczniów gliwickich szkół na poziomie wojewódzkim i krajowym. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!